WAŻNE OGŁOSZENIE URZĘDU GMINY WOŹNIKI!!!Dodano:

W związku z wzrastającym zagrożeniem ze strony owadów błonkosrzydłych (szerszenie, osy) dokonano podziału gminy Woźniki pomiędzy 2 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej (posiadających odpowiedni do tego celu sprzęt, przeszkolenie i badania alergiczne). Od dnia 1 kwietnia zajmować się tym będą OSP Lubsza (dotychczasowo wytypowana do walki z tym rodzajem zagrożenia) oraz OSP Woźniki.

Teren gminy podzielono w następujący sposób:

OSP Lubsza - teren gminy Woźniki: sołectwa Lubsza, Piasek, Psary, Kamienica, Kamieńskie Młyny (Pakuły, Huta Karola), Drogobycza (Niwy, Okrąglik), Babienica (Mzyki)

tel alarmowy 883 337 361

OSP Woźniki - teren miasta Woźniki: Woźniki (Głazówka, Dąbrowa, Polski Las, Kolonia Woźnicka, Śliwa, Sulów) oraz sołectwa Ligota Woźnicka (Skrzesówka), Dyrdy (Sośnica), Czarny Las (Górale, Niegolewka)

tel alarmowy 883 336 284

Osoby zgłaszające proszone są o zakup we własnym zakresie niezbędnych środków do zwalczania os i szerszeni.