Pokaz ratownictwa medycznego w gimnazjum 2010r.Dodano:

Pokaz ratownictwa  medycznego w gimnazjum 2010r.

Dnia 17.05.2010r. strażacy z naszej jednostki zorganizowali pokaz ratownictwa medycznego w Gimnazjum w Woźnikach. W pokazie zostały zainscenizowane dwie scenki z których pierwsza przedstawiała upadek robotnika budowlanego z wysokości, a druga zasłabnięcie oraz utratę przytomności przez jego ojca. Młodzież gimnazjum mogła zaobserwować prawidłowe postępowanie w przypadku złamania kończyny(założenie szyny usztywniającej), zdiagnozowanie innych urazów oraz przygotowanie do przeniesienia poszkodowanego do ambulansu .W drugiej można było zobaczyć akcję reanimacyjną (pokaz na fantomie), prawidłowe ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej aż do przyjazdu karetki pogotowia. Następnie strażacy-ratownicy odbyli krótką pogadankę na tematy związane z pierwszą pomocą oraz przekazali informację jak można wstąpić w szeregi strażaków ochotników . Oby to spotkanie przyniosło dużo korzyści młodzieży i w każdej sytuacji mogli udzielić pomocy bez obaw iż mogą zaszkodzić osobie poszkodowanej. Zarząd oraz strażacy OSP w Woźnikach dziękują p.Dyrektor Gimnazjum za możliwość przeprowadzenia pokazu ratownictwa medycznego.

< Wstecz