Ćwiczenia w przedszkolu 2012r.Dodano:

W dniu 26.10.2012 strażacy naszej jednostki brali udział w ćwiczeniach w przedszkolu w Woźnikach. Wraz z wychowawcami woźnickiego przedszkola oraz najważniejszymi czyli przedszkolakami przećwiczyli próbną ewakuacje z budynku. Zostaliśmy zaskoczeni przez dzieci i ich opiekunów sprawnością w ubieraniu się oraz bardzo sprawnym opuszczaniu budynku z przemarszem w miejsce ewakuacji. Po przeszukaniu sal przedszkola przez strażaków nie stwierdzono aby ktoś nie opuścił budynku. Następnie odbył się pokaz sprzętu strażackiego oraz co zawsze musi się odbyć przymiarka hełmu i niezapomniana chwila spędzona w samochodzie pożarniczym. Strażacy miejscowej jednostki dziękują dyrekcji oraz wychowawca za zaproszenie do wzięcia udziału w ćwiczeniach, gdyż korzyści są obustronne, dzieciaki się uczą postępowania w czasie ewakuacji, a my strażacy poznajemy wszystkie zakątki budynku przedszkola co w razie jakiejkolwiek interwencji ułatwi nam działania ratownicze. Dziękujemy!