Relacja z VI Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki NożnejDodano:

Relacja z VI Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej

 

W dniach 7 i 8 grudnia 2013 roku, odbył się w Gminnej Hali Sportowej przy Gimnazjum w Woźnikach, VI Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej organizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Woźnikach, Sekcję Piłki Siatkowej oraz Gimnazjum w Woźnikach. Cała impreza została dotowana ze środków Urzędu Miasta i Gminy Woźniki. Organizatorzy, podobnie jak w latach poprzednich, działali w ramach całkowitego wolontariatu.

Po raz pierwszy w historii, turniej został zorganizowany w formule dwudniowej. 07 grudnia 2013 r. odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży, zaś 08 grudnia 2013 roku gościliśmy zawodników dorosłych.

W dniu 7 grudnia 2013 roku, dodatkowymi atrakcjami były: kiermasz świąteczny oraz przedstawienie Jasełek. W rolach głównych – młodzież Gimnazjum w Woźnikach. Niewątpliwie, sporą atrakcją była również wizyta Świętego Mikołaja, który rozdał nagrody turnieju oraz słodkie niespodzianki.

W Turnieju wzięło udział 78 uczestników dorosłych oraz 53 uczestników w kategorii dzieci i młodzież (plus opiekunowie grup). Łącznie – ponad 131 osób plus organizatorzy. Najmłodszy zawodnik turnieju miał 6 lat, najstarszy – 46 lat. Różnicę wieku łatwo policzyć - 40 lat. W Woźnikach gościliśmy zawodników z m.in. Tarnowskich Gór, Gliwic, Katowic, Tychów oraz z samych Woźnik i okolic. Przez halę przewinęło się (…?) - sporo kibiców. Myślimy, że była to doskonała promocja Naszej Hali, Gimnazjum, OSP Woźniki a także Miasta i Gminy Woźniki. Zauważyliśmy też jeszcze jedną rzecz. Cieszy fakt, iż co najmniej 4 zespoły grały w koszulkach, które wygrały w latach ubiegłych na Naszym Turnieju. Kolejna wygrała w tym roku. Spora część miała własne stroje. W tym roku, wyglądało to naprawdę bardzo dobrze a pamiętamy czasy, kiedy każdy zawodnik grał w innym kolorze koszulki. Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa ze strony gości spoza Woźnik oraz miejscowych uczestników turnieju. Wasze stwierdzenia, że był to jeden z najlepszych turniejów w jakich uczestniczyliście są na wyrost. Słów krytyki, narazie nie słyszeliśmy :) PS. Sprawę „chill leaderem” bierzemy poważnie pod uwagę na przyszły rok ale musielibyśmy wprowadzić dodatkową opłatę od uczestnika turnieju ;)

 

ZWYCIĘZCY VI MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ:

 

KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA

1.SPRYTNI WOŹNICCY CHŁOPCY KOKSIARZE  w składzie:

- Jakub Hajda

- Filip Maniura

- Robert Maruszczyk

- Jakub Matyl

- Szymon Cuber

2.REAL CF WOŹNIKI

3.EKIPA ZGRANYCH KOKSÓW

4.WOŹNIKI UNITED

 

Wyróżnienia:

Jakub Matyl – Król Strzelców

Jakub Hajda – Najlepszy Bramkarz

Karol Hajda – Najmłodszy Uczestnik

Robert Pentok – Najmłodszy Uczestnik

Fabian Nicpoń – Najmłodszy Uczestnik

 

KATEGORIA GIMNAZJUM

1.BYZUCH WOŹNIKI w składzie

- Filip Strzelecki

- Jakub Farbowski

- Dominik Ujma

- Błażej Stawski

- Jakub Kulisz

- Paweł Nakielski

- Sebastian Mierzwa

2.CZERSTWE ROLASY

3.MASTERS WOŹNIKI

4.ŁKS WOŹNIKI

 

Wyróżnienia:

- Sebastian Mierzwa – Król Strzelców

 

KATEGORIA DOROŚLI

1.POCZTA POLSKA KATOWICE w składzie

- Sylwester Kurek

- Marcin Nikiel

- Łukasz Karmański

- Armando Kurek

- Daniel Wierzbicki

- Dominik Cieszyński

- Artur Tomanek

2.EASY LIGHT WOŹNIKI w składzie

- Bastian Harwig

- Łukasz Flakus

- Piotr Broncel

- Kornel Widawski

- Wojciech Famuła

- Krzysztof Michalski

- Dawid Morcinek

3.JARZĘBINA WOŹNIKI w składzie

- Martin Gorzewski

- Krzysztof Nowacki

- Marcin Zaczyński

- Mateusz Zaczyński

- Piotr Foks

- Łukasz Michalski

- Tomasz Morcinek

4. AMBICJA WALKA FINEZJA – REAKTYWACJA 13

 

W Turnieju udział wzięły również drużyny:

UDINESE I GLIWICE SOŚNICA, UDINESE II GLIWICE SOŚNICA, G-TEAM TARNOWSKIE GÓRY, SPOCONE NALEŚNIKI WOŹNIKI, DZIKIE CHRABĄSZCZE WOŹNIKI, OSADNIK PSARY, DWI KATOWICE, 96-69 WOŹNIKI

 

Wyróżnienia:

- Bastian Harwig – Król Strzelców

- Artur Tomanek – Najlepszy Bramkarz

 

Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom za udział w turnieju i zaufanie. Panowie pokazaliście naprawdę kawał dobrego futbolu halowego. A mecze od barażowego do finałowego mogłyby spokojnie konkurować z Ekstraklasą Futsalu :) Dziękujemy Panu Sędziemu Sebastianowi Królowi za poprowadzenie zawodów. „Sebastian, robota Ekstraklasa. Dzięki bardzo.” Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do organizacji turnieju: Pan Alojzy Cichowski – Burmistrz Miasta i Gminy Woźniki, Pani Jolanta Ordon - Dyrektor Gimnazjum w Woźnikach, Pan Krzysztof Nowacki - Prezes OSP Woźniki, Pan Piotr Ciba -  Naczelnik OSP Woźniki oraz firmie WANAT MEBLE, FERMIE DROBIU PLICZKO, firmie SILVAR – Mariusz Kisiała, drużynie Ekstraklasy Futsalu – CLEAREX CHORZÓW z Panem Tomaszem Ulfikiem na czele oraz przede wszystkim młodzieży gimnazjum, która spisała się na medal.

Swoje podziękowania kierujemy również do ks. Mariusza Kostki, który w sposób całkowicie bezinteresowny zaangażował się w organizację turnieju. Księże Mariuszu, Twoje cenne uwagi bardzo nam pomogły. Pomysł by połączyć kulturę ze sportem był strzałem w dziesiątkę. W przyszłym roku, Jasełka na parkiecie hali, przed rozgrywkami finałowymi. Przygotowanie młodzieży, Jasełek - w pierwszym dniu turnieju, pomysł by organizatorzy wyróżniali się wśród uczestników a uczestnicy wiedzieli do kogo się zwracać w trakcie turnieju to Jego zasługa. Dzięki za koszulki. :)

Dziękujemy firmie DuoFest - Sławomir Greupner, która przygotowała posiłek. Myślimy, że największym komplementem będą słowa dzieci: „Przepyszny bigos. Lepszego jeszcze nie jedliśmy.” :)

Podziękowania kierujemy również w stronę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach. Dziękujemy za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego. Nie możemy także zapomnieć o gospodarzach hali. Panie Andrzeju, Panie Grzesiu – bardzo, bardzo dziękujemy za pomoc. Szczególne podziękowania również dla Pań, które zadbały o czystość hali sportowej. Jest to grupa ludzi, z którymi doskonale się dogadujemy i zawsze służyli swoją pomocą. Jeśli kogoś pominęliśmy – przepraszamy. Wszystkim dziękujemy za pomoc.

 

Życzymy zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

 

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

 

PS.

Ciągle nas ktoś pyta, kto to jest ta Sekcja Sportowa przy OSP Woźniki.

No to proszę bardzo:

- Bartek Pliczko – to od niego wszystko się zaczyna, to on najpierw walczy jak lew o pieniążki na organizację turnieju, później przygotowuje reklamę, a w końcu to dzięki niemu mieliście ten pyszny obiad

- Józek Nowak – to jego cenne prawne i organizacyjne uwagi służą temu, by turniej odbył się w miłej, dobrej atmosferze, również konferansjer.

- Michał Hajda – moja skromna osoba odpowiedzialna za punktację, dyplomy i nagrody oraz face’a :)

oraz Krzysiek Nowacki, Piotrek Ciba, Rafał Kempiński (wszyscy OSP Woźniki) – porządek musi być i ks. Mariusz – honorowy członek :).

 

PANIE PREZESIE POSŁUSZNIE MELDUJEMY WYKONANIE ZADANIA !!! :)

< Wstecz