Pożar w piwnicy budynku mieszkalnego w Piasku 23.11.2011r.Dodano:

Dnia 23.11.2011 około godziny 11:20 strażacy miejscowej jednostki zostali zadysponowani do pożaru piwnicy budynku jednorodzinnego w miejscowości Piasek. Po przybyciu na miejsce stwierdzono bardzo silne zadymienie w pomieszczeniach piwnicy. Osoby zamieszkujące budynek opuściły mieszkanie i nie odniosły żadnych obrażeń.

Działania straży polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

- zlokalizowaniu miejsca pożaru w silnie zadymionych pomieszczeniach piwnicznych,

- podaniu prądu wody na palące się drewno,

- oddymieniu pomieszczeń piwnicy,

- usunięciu pozostałego drewna oraz dogaszeniu go na zewnątrz,

- dokonanie pomiarów zawartości CO w pomieszczeniach domu.

W akcji brały udział:

- 1 zastęp JRG Lubliniec (GBA 2,5/24)

- 2 zastępy OSP Woźniki (2x GBA2,5/16)

- 1 zastęp OSP Strzebiń (GBA 2,5/16)

- Policja