Dwa zdarzenia w dniu 1 grudnia 2014r.Dodano:

Dzień 1 grudnia 2014r dla naszych strażaków rozpoczął się już o godzinie 4.35, wtedy to zostaliśmy zadysponowani do powalonego drzewa na drodze 789 w okolicach osady Śliwa. Drzewo zatarasowało pas ruchu w kierunku Sośnicy. Po zakończeniu akcji wróciliśmy do codziennych obowiązków aż do godziny 11.55, kiedy to zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na tej samej drodze w miejscowości Dyrdy. W trakcie wyprzedzania doszło tam do kontaktu dwóch samochodów, dostawczego Mercedesa z osobowym Mini Cooperem. W  wyniku kontaktu samochód osobowy uderzył w ogrodzenie domu jednorodzinnego co doprowadziło do jego dachowania. Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba, która opuściła samochód o własnych siłach, jednak została zabrana przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Kierowca samochodu dostawczego nie odniósł żadnych obrażeń.

Działania straży polegały na:

- zabezpieczaniu miejsca wypadku,

- udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej osobie,

- odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach,

- kierowaniu ruchem pojazdów,

- pomoc przy załadunku uszkodzonego pojazdu,

- usunięciu pozostałości po zdarzeniu.

W akcji brały udział:

- 1 zastęp JRG Lubliniec (GBARt 2,5/24),

- 1 zastęp OSP Woźniki ( GBARt 1,8/25),

- Zespół Pogotowia Ratunkowego,

- Policja,

- Inne służby.

Zdjęcia w dziale GALERIA-INTERWENCJE!!!!